Šiais metais mokinius ir mokytojus Klaipėda pasitiko labai įvairi – saulėta ir šilta, bet taip pat balta ir žvarbi. O šių metų olimpiados šeimininkai – Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazija – buvo ypatingai šilta, šviesi, jauki ir svetinga.
Ruošdamiesi 2025 m. istorijos olimpiados šalies etapui, mokiniai turėjo savarankiškai pasigilinti į Lietuvą parlamentinės demokratijos laikotarpiu (1920 m. gegužės 15 d. – 1927 m. balandžio 12 d.). Pirmame olimpiados etape geriausią rezultatą parodė mokinys iš Visagino „Verdenės“ gimnazijos Tadas Dainys. Sveikinimai jam už puikų žinių pademonstravimą!
Antros olimpiados dienos ryte paaiškėjo, kad tolesnę kovą dėl geriausiųjų tęs 22 mokiniai, kurie vėl sėdo į suolus rašyti istorinę esė apie Lietuvos užsienio politikos geriausius pasiekimus ir praradimus minėtu parlamentiniu laikotarpiu.
Paaiškėjo, kad geriausiai parašyti esė, dėstyti savo mintis, taip pat argumentuoti, pavyko šiems mokiniams, pelniusiems medalius bei Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos diplomus:
· Aukso medalį laimėjo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazijos III klasės mokinė RŪTA LAURINAVIČIŪTĖ (parengė mokytoja metodininkė Jurgita Žulpienė).
· Sidabro medalius laimėjo Vilniaus Senvagės gimnazijos II klasės mokinys JUSTAS NOJUS JUSEVIČIUS (parengė mokytoja metodininkė Gitana Pranckūnienė) ir Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos IV klasės mokinė RIMGAILĖ ŠTREIMIKYTĖ (parengė mokytoja metodininkė Kristina Urbienė).
· Bronzos medalius laimėjo Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos III klasės mokinys KRISTIJONAS KIRŠIS (parengė mokytoja metodininkė Sigita Bračkienė), taip pat Jurbarko Antano Giedraičio Giedriaus gimnazijos III klasės mokinys TITAS ŠEPETIS (parengė mokytoja metodininkė Augustė Vabalienė) ir Ukmergės Antano Smetonos gimnazijos IV klasės mokinys AGNIETĖ ZALEPŪGAITĖ (parengė mokytoja ekspertė Daiva Sinkevičienė).
Taip pat sveikiname visus kitus mokinius, puikiai pasirodžiusius olimpiados pirmame etape ir taip patekusius į antros dienos olimpiados superfinalą:
Tadas Dainys (Visagino „Verdenės“ gimnazija), Augustas Narkūnas (Šiaulių Simono Daukanto inžinerijos gimnazija), Michael Zbarskis (Vilniaus „Santaros“ gimnazija), Donatas Aleksandras Vasiliauskas (Kauno technologijos universiteto gimnazija), Vilius Umbrasas (Kauno technologijos universiteto inžinerijos licėjus), Benediktas Lukšėnas (Vilniaus Simono Daukanto gimnazija), Akvilė Aukštikalnytė (Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija), Deimilė Pivoriūnaitė (Zarasų r. Dusetų Kazimiero Būgos gimnazija), Lukas Janušas (Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazija), Simas Kašėta (Vilniaus „Minties“ gimnazija), Žygimantas Sabas (Tauragės „Versmės“ gimnazija), Adomas Paškevičius (Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazija), Ema Pocūtė (Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazija), Arminta Paškauskaitė (Utenos Dauniškio gimnazij), Norvilas Driskius (Vilniaus jėzuitų gimnazija), Aistė Asačiovaitė (Radviliškio Lizdeikos gimnazija).
Linkėjimai visiems Lietuvos mokinių istorijos olimpiados dalyviams – tikimės, kad pasisėmėte naujo įkvėpimo istorijai, kad radote naujų draugų ir įgavote daugiau tikėjimo savimi!
„Ieškokime istorijos savyje, o ne savęs istorijoje“ – sveikinimo kalboje savo mintimis dalijosi ilgametis Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas.