Š. m. balandžio 4–6 d. Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra (LINEŠA) kartu su inovacijų akceleratoriumi „Scalewolf“ surengė specializuotus mokymus būsimiems „Airtech“ vaikų dronų būrelių vadovams.
Jau rugsėjį Vilniaus, Kauno (bazė Kėdainiuose) ir Tauragės regionuose 9–19 m. vaikus ir jaunuolius LINEŠA pakvies į „Airtech“ dronų valdymo ir konstravimo būrelius.
Mokymų tikslas – parengti 5 mokytojus, kurie nuo šio rudens pradės dirbti su vaikais „Airtech“ būreliuose minėtuose Lietuvos regionuose.
Būsimuosius „Airtech“ vaikų dronų būrelių vadovus „Scalewolf“ ekspertai mokė dronų valdymo, inžinerijos, šiuolaikinių ugdymo metodų bei ruošė technologijų pasaulį atverti vaikams.

Edvinas Kerza ir Valdas Jankauskas
„Šalies regionuose steigti dronų būrelius „Airtech“ LINEŠA ėmėsi ne tik dėl to, kad vaikams labai patinka valdyti bepiločius orlaivius, bet ir siekdama jaunimą nuo mažens sudominti aviacija bei inžinerinėmis specialybėmis. O ir Lietuvos geopolitinė situacija signalizuoja, kad šalis turi ruoštis valdyti dronus bei rengti inžinierius“, – atidarydamas mokymus kalbėjo LINEŠA direktorius Valdas Jankauskas.
„Siekiame ugdyti technologiškai raštingą, kūrybingą ir inovacijoms atvirą jaunąją kartą, todėl „Airtech“ mokytojai turi nuolat būti šiuolaikinių tendencijų sūkuryje. „Scalewolf“ mokymai mūsų veiklos pradžioje ypatingai svarbūs – jie padės užtikrinti aukštos kvalifikacijos ugdymą mūsų būrelius pasirinkusiems mokiniams“, – sako Kristina Virgayle, „Airtech“ vadovė.
LINEŠA vadovas pabrėžia, kad „AirTech“ būreliai – ne tik apie technologijas.
„Jie – apie vaikų kūrybiškumo, smalsumo ir savarankiškumo ugdymą. Kartu su „Scalewolf“ surengtų mokymų metu ruošiameprofesionalus, kurieneves pamokas, o įkvėps vaikus domėtis ateities profesijomis“, – sako V. Jankauskas.
Inovacijos – nuo mokyklos suolo
„Scalewolf“ vadovaujantis partneris Edvinas Kerza teigia, kad „Scalewolf“ įsitraukti į „Airtech” mokytojų rengimo projektą paskatino tai, jog gyvename laikais, kuomet kiekvienas turime prisidėti prie mūsų valstybės gerovės ir saugumo.

Mokytojai dirbs „Airtech“ būreliuose
„Jau ne vienerius metus kviečiame talentus burtis ir atrasti save inovacijų, pažangių technologijų srityse. Nuo mokytojų tiesiogiai priklauso jaunimo įsitraukimas į įvairias iniciatyvas, tad siekiame juos įgalinti ir aprūpinti naujausiomis žiniomis ir priemonėmis“, – sako jis.
E. Kerza tikisi, kad „Scalewolf“ ir LINEŠA partnerystė padės daugiau Lietuvos vaikų įtraukti į įdomias, kūrybiškas veiklas.
„Dronai – tai užimtumo, talentų ugdymo, o ateityje – ir verslo, darbo perspektyvos. Negali žinoti, galbūt pavyks sudominti ir išugdyti Lietuvą garsinančius skraidymo sportininkus ar verslininkus“, – aiškina „Scalewolf“ atstovas.
„Esame labai kūrybinga tauta, tad inovacijas privalome skatinti jau nuo mokyklos suolo, o gal ir darželyje! „AirTech“ programa puikiai įrodo, kad Lietuvos regionai gali tapti technologinio švietimo centrais”, – priduria E. Kerza.
Nuo sporto iki verslo
„Scalewolf“ atstovas įsitikinęs: mokytis valdyti bepilotes skraidykles verta ir mažiems ir dideliems, nes tai labai dinamiška ir aktyvi veikla, kurios tobulinimui nėra ribų.
„Turint reikalingų įgūdžių, galima save atrasti pačiuose įvairiausiuoseamplua. Pavyzdžiui, tapti sportininku, su bendraminčiais lenktyniauti, dalyvauti tarptautiniuose turnyruose. Tuo pačiu tai labai inovatyvu ir gali tapti pragyvenimo šaltiniu. Lietuvoje jau susikūrė ne viena dronus gaminanti įmonė”, – pasakoja E.Kerza.
Apie technologijas – žaismingai
Eimantas Laurinavičius, Kėdainių „Airtech“ būrelio vadovas, džiaugiasi, kad „Scalewolf“ mokymai jam padėjo atrasti, kaip sudėtingas technologijas paversti įdomiu, žaismingu ir prasmingu mokymusi.

Eimantas Laurinavičius
Šias žinias jis planuoja pritaikyti mokydamas „Airtech“ būrelių lankytojus.
Eimantas jau nuo vaikystės svajojo tapti pilotu, o bepiločiais orlaiviais susidomėjo prieš 5 metus.
„Septynerius metus tarnavau kariuomenėje, planavau baigti specialius mokslus ir pradėti mokyti dronų valdymo kareivius, tačiau sužinojau, kad mano gimtuosiuose Kėdainiuose yra galimybė dirbti vaikų dronų mokytoju. Taip mano gyvenime atsirado LINEŠA ir „Airtech”, – pasakoja jis.
Mokytojas džiaugiasi, kad užsirašyti į Kėdainių „Airtech“ būrelį jau panoro nemažai Kėdainių krašto vaikų ir jaunuolių.
„Noriu būti jiems ne tik mokytojas, bet ir įkvėpėjas. Dronų būrelyje dirbsiu su 13–15 ir 16–19 metų jaunuoliais, tad daugiau liesime tokias temas, kaip litavimas, 3D spausdinimas, mokysimės skraidyti, akrobatinių manevrų ir t.t. „Airtech“ užsiėmimai su vaikais bus pritaikyti jų amžiui, kad vaikams būtų įdomu: pavyzdžiui, būrelyje gaminsime ir leisime raketas. Taip pat vaikai mokysis skraidyti tiek virtualioje erdvėje – su simuliatoriumi, tiek skraidins ir tikrus dronus. Tiesa, mažiesiems būrelių dalyviams bus duodami mažiausi dronai su apsaugomis, kad nesusižalotų“, – pasakoja E. Laurinavičius.
Tikslas – kasmet apmokyti 2500 mokinių
Tikimasi, kad „Airtech“ būrelius jau šiemet lankys 600 vaikų.
Per artimiausius ketverius metus „Airtech“ būreliai turėtų atsirasti iš viso 9–iuose šalies regionuose, o juose per metus apmokytų vaikų ir jaunuolių skaičius pasiektų 2 500.
Užsiregistruoti į „Airtech“ būrelius galite čia.
Apie „Scalewolf”:
„Scalewolf” yra gynybos ir saugumo inovacijų fondas, kuris skatina patriotiškus ir mūsų valstybei neabejingus žmones atrasti save saugumo ekosistemoje. „Scalewolf“ apmoko ir skatina kurti pažangias technologijas, investuoja į perspektyvias įmones bei jas remia.